sign-floryn

 

Osrodki batony (kopiuj) (kopiuj)

b-mielnob-uniescieb-piwnicznaDubrownik

Bruksela Paryż i zamki nad Loarą

      
Granatowe niebo rozciąga się nad miastem. Mimo późnej pory, właśnie budzi się tu życie. Zakochani siadają nad brzegiem Sekwany, przytulają się, popijają wino. Wieża Eiffla –  paryska dama zakłada najpiękniejszą suknię, mieniącą się niczym tysiące gwiazd, dokładnie takich jak te, które właśnie spoglądają na nią z zazdrością. (…) Jedni robią zdjęcia, drudzy patrzą na nią z podziwem błagając, aby ta noc (…) trwała wiecznie. ~Anonim


termin - 2017

  Cena : koszt 1 uczestnika:
GRUPA 48 OS
2450 zł/os
GRUPA 35 OS 2850 zł/os Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem 
  • 1 nocleg w Belgii
  • 5 noclegów we Francji
  • Wyżywienie HB: śniadania i obiady
  • Opiekę pilota podczas podróży
  • Rejs po Sekwanie
  • Zwiedzanie Wersalu, Muzeum Perfum Fragonard, Luwru, Panteonu, 2 zamków nad Loarą, wejście na I taras Wieży Eiffla*, przejazdy metrem i kolejką RER
  • Realizację programu wycieczki  Ubezpieczenie (KL, KR, NWI, NWS, BP

Program ramowy:

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Antwerpii. Zakwaterowanie w hotelu, obiad.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie Brukseli: dzielnica europejska: Rada Unii Europejskiej, siedziba Komisji Europejskiej, Parlament Europejski. Wizyta w parku Cinquantenaire z Łukiem Triumfalnym. Spacer po zabytkowym centrum Brukseli: Grand Place - najpiękniejszy rynek Europy: Ratusz z XVw., Dom Królewski, domy cechowe, katedra św. Michała. Wizyta u Manneken Pis'a - siusiającego chłopczyka, symbolu Brukseli. Wyjazd w kierunku Paryża, obiad, zakwaterowanie.

Dzień 3
Przejazd do centrum Paryża: Centrum Pompidou, Hôtel de Ville, zwiedzanie katedry Notre-Dame wzniesionej na wyspie La Cité, Dzielnica Łacińska: Panteon, Sorbona, gwarny bulwar Saint-Michel, bulwar Saint-Germain. Spacer przez Plac Vendome do paryskiej Opery. Obiad, powrót do hotelu.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Paryża do doliny Loary, dwa zamki-pałace: renesansowy Chambord – największy z zamków w dolinie Loary. Zamek w Chambord stanowi jedno z największych dzieł architektury okresu renesansu, a jego sylwetka jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych. Drugi zamek położony nad rzeką Cher - Chenonceaux (wspaniałe ogrody, przepiękna architektura). Obiad, powrót do hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie – Luwr, ogrody Tuileries, Plac de la Concorde, Wieża Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie. Obiad, powrót do hotelu.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie pełnego przepychu pałacu, byłej rezydencji Króla Słońce Ludwika XIV. Spacer po królewskich ogrodach, dziele André Le Nôtre'a. Na szczególną uwagę zasługują wielkie fontanny i labirynty z żywopłotów. Obiad, powrót do hotelu.


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie miasta: Muzeum Perfum „Fragonard”, Pola Elizejskie - Łuk Triumfalny. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur. Wyjazd z Paryża w godzinach wieczornych.


Dzień 8
Przyjazd do miejsca zamieszkania.