sign-uniescie

 

Osrodki batony

b-mielnob-uniescieb-piwnicznab-makarska

Mielno - Unieście

Nadmorska miejscowość UNIEŚCIE od strony zachodniej graniczy z miejscowością Mielno, położona jest na mierzei, którą otacza z jednej strony wybrzeże Bałtyku z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami, z drugiej Jezioro Jamno - królestwo żeglarzy ,wędkarzy i motorowodniaków.
Jest to teren ekologicznie czysty. Występuje klimat o silnych właściwościach leczniczych, szczególnie w okresie przed i posezonowym w tym okresie w powietrzu jest wysokie stężenie jodu oraz związków immunologicznych, które działają wzmacniająco na organizm człowieka.

 

Unieście - dawna osada rybacka położona około 15 km od Koszalina, dzisiaj jest typową miejscowością wypoczynkową.
Posiada: dobre połączenia komunikacyjne, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat. Czyste powietrze i najczystszy pas wybrzeża to efekt braku w tym regionie zakładów przemysłowych i portów. W okresie letnim do Unieścia kursuje komunikacja miejska z Koszalina. Czynnych jest tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych. Zakwaterowanie zapewniają także liczne pensjonaty, kwatery prywatne, campingi, pola namiotowe.

 

Wczasowicze mają też zapewnioną możliwość korzystania z różnorodnych form rozrywki i rekreacji. Warto dodać, że w Mielnie - Unieściu znajdują się czynne obiekty całoroczne proponujące oprócz wypoczynku usługi rehabilitacyjne i wczasy dla "puszystych". W lecie można popływać po jeziorze Jamno spacerowym statkiem "Mila", wypożyczyć żaglówkę, rower wodny i zażywać kąpieli słonecznych nie tylko na plaży, ale i na jeziorze.